Laukos
Politika

ZM būs jāizstrādā kompensāciju mehānisms zvejniekiem par roņu nodarītajiem zaudējumiem0

Foto: LETA/Evija Trifanova

Zemkopības ministrijai (ZM) būs jāizvērtē esošā situācija un jāizstrādā iespējamais atbalsta jeb kompensāciju mehānisms piekrastes zvejniekiem saistībā ar roņu nodarītajiem zaudējumiem, sēdē nolēmusi Zivsaimniecības konsultatīvā padome.

Padome trešdien pieņēmusi zināšanai Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) un Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” sniegto informāciju par roņu aizsardzības plāna izstrādes virzību un saistībā ar piekrastes zvejniekiem roņu nodarītiem zaudējumiem uzdevusi ZM izvērtēt esošo situāciju un izstrādāt iespējamo kompensāciju mehānismu piekrastes zvejniekiem.

Tāpat ZM informēja padomi par Eiropas Komisijas (EK) pieņemto mencas zvejas liegumu Baltijas jūras 24.-26.apakšrajonā un ieceri veikt grozījumus normatīvajos aktos, lai mencu zvejniekiem būtu iespēja saņemt kompensācijas par EK pieņemto mencu krājumu aizsardzības ārkārtas pasākumu.

Zivsaimniecības konsultatīvā padome arī atbalstīja rosinātos grozījumus Ministru kabineta noteiktumos par Rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai 2014-2020.gadam (ZRP) pasākumiem “Produktīvi ieguldījumi akvakultūrā” un “Zvejas ostas un izkraušanas vietas”, svītrojot no tiem kopējo attiecināmo izmaksu summas ierobežojumu vienam pretendentam 2014.-2020.plānošanas periodā.

Zivsaimniecības konsultatīvā padome arī tika informēta arī par Rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai 2021-2027.gadam izstrādes procesu un plānoto programmas sagatavošanas laika grafiku.

Jau ziņots, ka DAP īstenotajā projektā “Dabas skaitīšana” sākta aizsardzības plāna izstrāde roņiem, ko DAP uzdevumā izstrādā bezpeļņas organizācija “Pro Mare”.

ZM Zivsaimniecības konsultatīvā padome ir zemkopības ministra izveidota konsultatīvā institūcija sabiedrisko un profesionālo organizāciju iesaistīšanai zivsaimniecības politikas veidošanā un īstenošanā.

LA.lv
LE
LETA
Laukos
Līdz aprīļa vidum pagarināta LLU Eksperimenta dzīvnieku centra izbūve
1 diena
LA
Laukos.lv
Laukos
Tirgotāji ierobežo importu no putnu gripas skartajām valstīm
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Viedokļi. Par aizvadīto gadu zemnieku saimniecībās un šā gada plāniem
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Krūmiņam un Raitumam piemēro kopumā 86 000 eiro sodu lietā par ZZS un “No sirds Latvijai” nelikumīgu finansēšanu
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ģenerālprokuratūra par Misānes lietu: Latvijas pilsoņu tiesību aizstāvēšanai nevar tikt izmantoti nelikumīgi līdzekļi
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Ukrainas prezidents atsakās pieņemt Hončaruka atlūgumu
36 minūtes
LE
LETA/LA.LV
Sports
2021.gada KHL Visu zvaigžņu spēle norisināsies Rīgā
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Lielākais nodokļu parādnieks gada sākumā – “Vexoil Bunkering” ar 39,3 miljonu eiro parādu 1
4 stundas