Laukos
Politika

Zvejas atļauju izsniegšanu plānots nodot pašvaldībām0

Foto – Timurs Subhankulovs

Lai zvejniekiem mazinātu administratīvo slogu, plānots zvejas atļauju izsniegšanu deleģēt pašvaldībām.

To paredz Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātie grozījumi noteikumos par zvejas tiesību izmantošanu privātajos ūdeņos, noteikumos par rūpniecisko zveju iekšējos ūdeņos un noteikumos par rūpniecisko zveju teritoriālajos ūdeņos un ekonomiskās zonas ūdeņos.

Spēkā esošie noteikumi paredz, ka zvejnieks drīkst zvejot iekšējos ūdeņos un jūras piekrastes ūdeņos, ja ar attiecīgo pašvaldību, kuras teritorijā vai pakļautībā atrodas ūdeņi, ir noslēgts zvejas tiesību nomas līgums un Valsts vides dienestā (VVD) ir saņemta zvejas atļauja, kurā norādīts zvejas rīku veids, limits u.c. informācija.

Saskaņā ar Zvejniecības likumā veiktajiem grozījumiem, turpmāk šo licenču izsniegšana tiks deleģēta pašvaldībām. Līdz ar to noteikumi paredz, ka zvejniekiem vairs nevajadzēs ar zveju saistītos dokumentus noformēt divās iestādēs – savā pašvaldībā un VVD. Ar to tiks mazināts administratīvais slogs zvejniekiem.

Turklāt ZM 2018. gadā izstrādāja valsts informācijas sistēmas “Latvijas Zivsaimniecības integrētās kontroles un informācijas sistēma” (LZIKIS) papildinājumus, kas dos iespēju pašvaldībām informāciju par zvejas darbībām piekrastes un iekšējos ūdeņos, tostarp par izsniegtajām licencēm komercdarbībai zvejniecībā, rūpnieciskās zvejas tiesību nomas līgumiem, šo līgumu protokoliem, kā arī par izsniegtajām zvejas atļaujām (licencēm) un zvejas žurnāliem, ievadīt elektroniski. Tur

Sistēma arī ļauj ievērot vienas pieturas aģentūras principu un paver zvejniekam iespēju visus dokumentus saņemt vienā vietā – pašvaldībā, izmantojot LZIKIS.

Grozījumu projekts paredz, ka zvejniekam būs iespēja zvejas datus ievadīt elektroniski LZIKIS, nevis tikai zvejas žurnālā papīra formātā, kā arī uz zvejas rīka marķēšanas zīmes vairs nebūs jānorāda juridiskās personas nosaukums vai fiziskās personas vārds, bet tikai LZIKIS automātiski piešķirtais pastāvīgs zvejas atļaujas (licences) numurs.

Tas samazinās papīra dokumentu gatavošanas un iesniegšanas nepieciešamību, ja zvejnieks vēlēsies izmantot datu iesniegšanas elektronisko sistēmu LZIKIS.

Zvejas datu reģistrācija zvejas žurnālā papīra formātā būs pieļaujama līdz 2021. gada 1. janvārim komerczvejai un līdz 2023. gada 1. janvārim – pašpatēriņa zvejai.

Noteikumi tiks papildināti, nosakot, ka pašvaldību amatpersonām būs tiesības izsniegt zvejas atļaujas un pagarināt to termiņu, kā arī izsniegt zvejas žurnālus, izskaidrot zvejas noteikumus un pārbaudīt zvejnieku zināšanas par zvejas noteikumiem.

Pašvaldību amatpersonām būs tiesības arī atteikt izsniegt zvejas atļaujas, ja tiek konstatēti kādi pārkāpumi vai pienākumu nepildīšana, vai anulēt zvejniekam izsniegto licenci, ja būs saņemts paziņojums no ZM vai VVD par rūpnieciskās zvejas tiesību nomnieka noteikumu nepildīšanu.

VVD līdz šim izsniegtās zvejas licences būs spēkā līdz to termiņa beigām.

Noteikumu projekti vēl jāapstiprina valdībai.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Vai Latvijai draud alkohola “akcīzes karš” arī ar Lietuvu?
1 diena
LE
LETA
Laukos
Kūdras izstrādātājas “Pindstrup Latvia” apgrozījums pagājušajā finanšu gadā pieauga par 2,4%
1 diena
MG
Mārīte Gailīte
Laukos
Vai zemeņu raža ir programmējama? Agronoma ieteikumi profesionālai stādu audzēšanai
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
“Muzeja lielākais izaicinājums ir mainīt cilvēkus”. INTERVIJA ar Solvitu Vību
Intervija 3 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. Aprūpes centrā “Kalkūni” atklāj seksuālu uzmākšanos nepilngadīgai klientei
3 stundas
LE
LETA
Veselam
Francijā apstiprināti Eiropā pirmie saslimšanas gadījumi ar jauno koronavīrusu
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
Dukuri Kēnigszē trasē netiek pieciniekā
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Pie slēgtā Brasas cietuma notikusi ķīmisko vielu noplūde: cietis ugunsdzēsējs
2 stundas