Laukos
Gaļa un zivis

Zvejniecības nozares līdera pozīcijas pēc apgrozījuma pērn saglabāja “Baltreids”0


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: Joseph Sohm/SUTTERSTOCK

Zivsaimniecības un zvejniecības nozares līderis pēc apgrozījuma pērn, tāpat kā iepriekšējos gados, bija zvejas kuģu iznomātājs “Baltreids” ar 35,316 miljonu eiro apgrozījumu, liecina “Firmas.lv” un aģentūras LETA veidotais “Latvijas biznesa gada pārskats 2019”.

Uzņēmuma apgrozījums pagājušajā gadā pieauga par 63,1% salīdzinājumā ar gadu iepriekš.

Savukārt otro vietu, tāpat kā gadu iepriekš, saglabājis zivsaimniecības uzņēmums “Verģi”, kura apgrozījums pērn saruka par 22,4% – līdz 6,471 miljonam eiro, bet trešo vietu saglabājis zvejniecības uzņēmums “BraDava”, kura apgrozījums bija 5,946 miljoni eiro, kas ir par 15,4% mazāk nekā gadu iepriekš.

Savukārt jūras zvejniecības uzņēmums “Batterfiša”, kas gadu iepriekš topu bija pametis, šogad ir atgriezies, ierindojoties ceturtajā vietā – kompānijas apgrozījums pērn bija 4,407 miljoni eiro, kas ir par 50,6% vairāk nekā gadu iepriekš. Vienlaikus pagājušā gada ceturtās vietas ieguvēja “Zvejnieku saimniecība IRBE” ierindojusies piektajā vietā – kompānijas apgrozījums bija 3,875 miljoni eiro, kas ir par 12,3% vairāk nekā gadu iepriekš.

Par vienu vietu – uz sesto vietu – ar 1,655 miljonu eiro apgrozījumu pakāpies Skultes zvejas uzņēmums “Varita”, lai gan šī uzņēmuma apgrozījums pērn saruka par 13,3%. Tikmēr krabju zvejas uzņēmumi “Baltjūra-Serviss”, kas gadu iepriekš bija atstājis nozares līderu “Top 10” un ieņēmumu no pamatdarbības neguva, pakāpies uz septīto vietu ar 1,524 miljonu eiro apgrozījumu.

Astotajā vietā ierindojies zvejniecības uzņēmums “Sanda-B” ar 1,194 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 61,5% vairāk nekā gadu iepriekš. Tikmēr zvejnieku kompānija “Grifs”, kas gadu iepriekš nozares līderu “Top 10” bija ierindojusies astotajā vietā, noslīdējusi uz devīto vietu ar 1,119 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 14,3% mazāk nekā gadu iepriekš.

Uz desmito vietu no sestās vietas gadu iepriekš nozares līderu “Top 10” noslīdējusi kompānija “Kursa” ar 1,101 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 46,3% mazāk nekā gadu iepriekš.

“Latvijas biznesa gada pārskata” kārtējā izlaidumā iekļautas veiksmīgāko uzņēmēju un nozaru ekspertu atziņas un prognozes, kā arī padziļināts biznesa vides apskats un detalizēti nozaru uzņēmumu saraksti.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
Laukos.lv
Laukos
Gerhards Polijā diskutēs par ES lauksaimniecības politikas nākotni
1 diena
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Uzvara-Lauks” peļņa pieaug 4,7 reizes
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Padoms zemniekam. Vasaras un ziemas miežu šķirņu piedāvājums šajā sezonā
2 dienas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Dabā
Svētdien aizvien stipri pūtīs vējš. Rīgā – no jauna dzeltenais brīdinājums
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bijušie policijas priekšnieki skeptiski par melu detektora izmantošanu amata konkursā
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Svētdienas rītā vēja postījumu dēļ bez elektrības vēl aptuveni 700 “Sadales tīkla” klientu
18 minūtes
VE
Veselam.lv
Veselam
Bērnu slimnīcā veic sarežģītu operāciju pacientam ar kustību traucējumiem
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO. Girgensons gūst Latvijas hokejistu ātrākos vārtus NHL
4 stundas